طرح آمریکا برای انتخابات عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری به نقل از پایگاه خبری "المراقب العراقی"، اصرار آمریکا برای حضور در انتخابات عراق به‌منظور حفظ شفافیت و سلامت آن هدفی جز دیکته کردن مقاصد مورد نظر و تقلب در انتخابات ندارد به‌گونه‌ای که زمینه برای روی کار آوردن مهره‌های مورد نظر واشنگتن فراهم شود.

ادامه دخالت‌های دولت آمریکا در مسائل داخلی عراق بیانگر دشمنی با ملت و دولت عراق است، تا جایی که واشنگتن اکنون سخت در تلاش برای تحمیل دیدگاههای خود بر انتخابا ت پارلمانی عراق است که قرار است ماه می آینده برگزار شود.

مخالفت تهران با طرح پیشنهادی پاریس

گفته می شود که سفر بون دستاورد چندانی نداشته است چرا که طرح رئیس جمهوری فرانسه مورد موافقت تهران قرار نگرفته است. به گفته منابع آگاه بون از طرف رئیس جمهوری فرانسه پیشنهاد داده بوده که پاریس با واشنگتن بر سر معافیت ایران در صادرات مقدار مشخصی نفت در مدتی محدود به توافق برسد در مقابل تهران گام های خود در کاهش تعهدات هسته ای در برجام را متوقف کند. طرف ایرانی با این طرح موافقت نکرده اگرچه گفته است که دریچه دیپلماسی را نمی بندد.

بازی جدید فرانسه در مقابل ایران؛ تغییر نقش از پلیس بد به پلیس خوب

در حالی که فرانسه تلاش‌های جدیدی را برای میانجی‌گری بین ایران و آمریکا در راستای حفظ برجام آغاز کرده، سابقه تاریخی نشان می‌دهد که پاریس نمی‌تواند گزینه‌ای مناسب برای چنین طرحی باشد.

آمریکا و اروپا در بن بست رویارویی با ایران

وقتی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا سال گذشته از توافق هسته‌ای خارج شد، از همان موقع به وضوح مشخص بود که پاسخ ایران به این رویداد چه خواهد بود. ایران با تعیین گام‌هایی به طرف‌های اروپایی مهلت داده

تحلیلی بر گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران

اقدامی که روز یکشنبه ۱۶ تیرماه جمهوری اسلامی ایران بر اساس بیانیه ۱۸ اردیبهشت ماه شورای عالی امنیت ملی انجام داد، یک اقدام هوشمندانه‌ با هدف واداشتن طرف‌های اروپایی

جنگ روایت وهابی- اخوانی در لیبی

ژنرال خلیفه حفتر حدود سه ماه قبل به نیرو‌های ارتش به اصطلاح ملی لیبی دستور پیشروی به سمت طرابلس را داد تا با فتح این شهر هم پایتخت کشور را به دست آورده باشد و هم اینکه کار دولت وفاق ملی لیبی به رهبری فائزالسراج را یکسره کند.

واکنش اروپا به مهلت 60 روزه ایران

پس از خروج یک‌جانبه آمریکا از برجام و نقض تعهداتش، اروپا نیز در عمل به تعهدات برجامی و وعده‌های خود درباره حفظ منافع ایران در برجام و جبران تحریم‌های آمریکا ناتوان بود و در بهترین حالت، عملکرد بسیار ضعیفی داشت.

ولایتی: هر اندازه که اروپا برجام را نقض کند ما هم واکنش نشان خواهیم داد

مشاور رهبر انقلاب در امور بین‌الملل با بیان اینکه بیش از یک‌سال از خروج یک‌طرفه آمریکا از معاهده‌ برجام می‌گذرد، گفت: ایران پس از خروج یک‌طرفه‌ دولت ایالات متحده از این معاهده، فرصتی طولانی به اروپا داد تا اقدامی در جهت انجام تعهداتشان نسبت به برجام انجام دهد.

پشت پرده حملات اخیر اسرائیل به سوریه

رژیم صهیونیستی بار دیگر حملاتش را به سوریه تشدید کرده است. سامانه‌های پدافند هوایی سوریه در ساعات اولیه صبح روز دوشنبه به مقابله با موشک‌ پراکنی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی