کشته شدن نظامی هندی در مرز پاکستان

به نقل از اسپوتنیک، گزارش‌ها حاکی از کشته شدن یک نیروی نظامی هند حین تبادل آتش با نیروهای پاکستان در مرز جامو و کشمیر است.

از سوی دیگر مقامات هند اعلام کردند که نظامیان این کشور به دنبال شناسایی یک پهپاد پاکستانی در مرز دو کشور این پهپاد را با سلاح‌های ضد هوایی سرنگون کردند.

روزنامه‌ تایمز آو ایندیا، در گزارشی نوشت که بعد از هشدار مقامات اطلاعاتی هند نسبت به استقرار احتمالی پهپادهای مسلح پاکستانی در نزدیکی مرز هند، یگان‌های نیروی هوایی، زمینی و واحدهای شبه نظامی هند در حالت آماده باش قرار گرفته‌اند.

در هفته‌های اخیر بر اساس اعلام مقامات هندی شش پهپاد پاکستانی از مرز دو کشور وارد خاک هند شده‌اند. چند روز پیش نیز ارتش هند دو پهپاد پاکستانی را در حوزه سری گنگانگر، بعد از ورود آنها به حریم هوایی هند سرنگون کرد.

در ‌عین ‌حال اخیراً نظامیان هندی با موفقیت یک پهپاد پاکستانی را که وارد حریم هوایی هند شده بود وادار به عقب نشینی کردند.

گفتنی است تنش‌ها میان دو قدرت هسته‌ای آسیا از اواخر ماه میلادی فوریه با وقوع انفجار انتحاری در کشمیر تحت کنترل هند بالا گرفت. به دنبال این حادثه، دو کشور چندین بار حریم هوایی یکدیگر را در امتداد خط مرزی شکستند حال آنکه در این میان، اسارت و در نهایت آزادی یک خلبان هندی تا حدی به کاهش تنش‌ها کمک کرد.

پایان پیام/

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

3 + 5 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.