فشارهای سنگین واشنگتن بر بغداد

به نقل از الاتجاه پرس،  یک منبع در کمیسیون امنیت و دفاع عراق در این باره اعلام کرد: هیچ قصد و نیت واقعی برای تصویت قانون اخراج نظامیان آمریکایی از عراق در پارلمان وجود ندارد.

این منبع افزود: سفارت آمریکا در بغداد فشارهای زیادی بر سران سه قوه ی این کشور به ویژه رئیس پارلمان عراق وارد می کند و در ادامه خاطر نشان کرد: جناح های کُرد ، اهل تسنن و حتی برخی از جناح های شیعه با باقی ماندن نظامیان آمریکایی در عراق موافق هستند.

در ادامه ی این خبر آمده است: برخی از گروههای شیعی در پارلمان عراق موفق به تصویب پیش نویس قانون اخراج نظامیان آمریکایی نشدند و همچنین این گروهها در بحث نسبت به این موضوع جدی نبودند.

این منبع پارلمانی تصریح کرد: بعد از فشارهای زیاد فراکسیون های مقاومت پارلمان عراق، این قانون در دستور کار قرار گرفت و به علت فشارهای آمریکا پاراگراف تجاوز نظامیان آمریکایی بر نیروهای عراقی از آن حذف شد و سپس بحث و بررسی در خصوص آن به جلسات دیگر موکول شد.

در ادامه ی این خبر تاکید شده است: در سایه ی شکست برخی گروهها و ادامه ی فشارهای واشنگتن بر ریاست پارلمان و نفوذ آمریکا بر این امر، قانون اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق هرگز تصویب نخواهد شد.

در این خبر همچنین به این موضوع اشاره شده است که دو وزیر دفاع و وزیر کشور جدید با آمریکا روابطی دارند و مخالف با تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی از خاک عراق هستند.

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

2 + 0 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.