سفیر واشنگتن در بغداد مامور اجرای توطئه ی آمریکا علیه عراق

«محمد الصهیود» نماینده ی دولت قانون در پارلمان عراق در گفتگوی اختصاصی با شبکه ی «الاتجاه پرس» تاکید کرد: «داگلاس سلیمان» سفیر آمریکا در بغداد شروع به افشای نیات پلیدش در رابطه با توطئه ی کثیفی نموده که آمریکا آن را در عراق هدایت می کند و در نظر دارد از طریق سفیرش آن را به اجرا در آورد.

این نماینده ی پارلمان عراق تصریح کرد: این توطئه هدفش فتنه انگیزی و بازگردان کشور به نقطه ی اول و اختلافات طایفه ای کینه توزانه ای است که آن را شعله ور نموده و از طریق آن به تضعیف عراق بعد از شکست طرح و دسیسه شان و آن «گروه تروریستی داعش» بود، تکیه نموده اند.

وی افزود: سفیر آمریکا اقدام به دخالت آشکار در امور داخلی عراق می کند و در ادامه خاطر نشان کرد: حکومت در عراق تنها حکومت شیعی نیست، بلکه همه طوایف و گروهها در روند سیاسی این کشور تحت عناوین ملی و توافقی مشارکت دارند در نتیجه تنها حکومت شیعی در عراق حکمفرما نیست.

«صهیود» از وزارتخارجه ی عراق خواست تا سفیر آمریکا در بغداد را احضار نموده و اظهارنظراتش را بررسی نمایند و اگر ثابت شد که سخنانش تحریک برانگیز است می بایست این وزارتخانه این دیپلمات آمریکایی را از عراق اخراج نماید چراکه در صدد فتنه انگیزی است به ویژه که عراق به سوی انتخابات سرنوشت سازی در حال حرکت است.

وی در پایان سخنانش گفت: اظهارات «سلیمان» در حقیقت دنباله ی سخنان «ثامر السبهان» سفیر سابق عربستان در بغداد است که در زمان حضورش گفته بود: «ما برای تغییر معادله ی سیاسی آمده ایم، این موضوع یعنی فتنه انگیزی بین شیعه و اهل تسنن با هدف تضعیف عراق و روند سیاسی آن.»

از طرفی دیگر یک منبع آگاه روز چهارشنبه ی گذشته تصریح کرد: «داگلاس سلیمان» سیاستمداران اهل تسنن را به سوی درگیری با احزاب شیعه سوق می دهد تا به این ترتیب بتوانند به هر وسیله ی ممکن بر قدرت در عراق مسلط شوند.

این منبع از دیدار این دیپلمات آمریکایی با سران فهرست های اهل تسنن انتخابات عراق خبر داد.

به گفته ی این منبع، این مسئول آمریکایی به سیاستمداران اهل تسنن عراق گفت: سران شیعه در حال حاضر مشغول به اختلافات سیاسی خودشان هستند و در نهایت هم سرنگون می شوند و قدرت از آنان گرفته می شود و به این ترتیب عراق به روند درستش باز می گردد.

 
 

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

1 + 18 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.