جام جهانی واقعی در یمن و غزه میان اسرائیل و عربستان در جریان است!

پیش از برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در روسیه یک گروه طرفدار محیط زیست، نسبت به کشتن ۱۲۰۰ سگ و گربه هشدار داد! این اعتراض ها هنوز هم ادامه دارد. روزنامه لس آنجلس تایمز هم از آنچه که  سیاست کشتار سگ های بی خانمان! نامید بشدت انتقاد کرد.
 

در سال ۱۹۸۲ همزمان با قهرمانی ایتالیا در جام جهانی ، کشتار صبرا و شتیلا رخ داد . در سال ۲۰۰۶ نیز این مسابقات فرصتی برای حمله به مردم لبنان شد. جنگ غزه در سال ۲۰۰۸ نیز با المپیک تابستانی همراه بود. در سال ۲۰۱۴ نیز صدای کودکان غزه و فلسطین در لابلای شادمانی جهانی به خاطر قهرمانی برزیل در جام جهانی پنهان شد.

این تخصص اصلی رژیم صهیونیستی است که از هرحادثه بین المللی بویژه مسابقات جام جهانی برای اجرایی کردن کشتارهای خود بهره می گیرد. اما امسال عربستان سعودی هم دست بکار شد و نسل کشی در الحدیده یمن را  با استفاده از مشغولی افکار عمومی جهان به مستطیل سبز اجرایی کرد.

حال باید پرسید که تا چه اندازه این دیدگاه درست است که جام جهانی فرصتی برای وحدت ملت هاست ؟
 
کوفی عنان، زمانی که دبیر کلی سازمان ملل را بر عهده داشت، گفت در تصورش نمی‌گنجد که هیچ چیزی بتواند به اندازه‌ی فوتبال مردم را گرد هم آورد. «برای مدت 90 دقیقه، همه‌ی مردم تبدیل به یک ملت می‌شوند.
 
سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا نیز عنوان کرد که «به قدرت باورنکردنی فوتبال در متحدساختن انسان‌ها، برقراری صلح و دوستی، و آموختن ارزش‌های اولیه‌ی اجتماعی و تربیتی» عمیقاً باور دارد و فوتبال «همچون مدرسه‌ی زندگی است.» اما آیا می‌توان با اطمینان گفت که جام جهانی یا لیگ‌های ورزشی منجر به همکاری‌های بین‌المللی می‌شوند؟ آیا یک «خانواده‌ی بزرگ فوتبال» در جهان وجود دارد؟

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

2 + 13 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.