تهدید کره شمالی به لغو مذاکره با ترامپ

کره شمالی تهدید کرده که ممکن است در برنامه دیدار رهبر این کشور با دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تجدید نظر کند.

در همین ارتباط معاون وزیر خارجه کره شمالی اعلام کرده در صورت ادامه فشارها بر کشورش برای این‌که «به‌شکل یک‌طرفه» دست از جنگ‌افزار هسته‌ای خود بردارد، پیونگ‌یانگ در مورد مذاکرات پیش‌رو با ایالات متحده تجدید نظر خواهد کرد.

همزمان کره شمالی برنامه دیداری در سطح عالی با کره جنوبی در روز چهارشنبه را در اعتراض به رزمایش مشترک این کشور با آمریکا لغو کرده بود.

خبرگزاری "کی سی ان ای" کره شمالی گفت که این رزمایش عملی "تحریک آمیز" و تمرینی برای حمله است.

ترامپ در ماه مارس دعوت برای ملاقات با آقای کیم را پذیرفت و دو طرف از آن زمان مشغول برنامه ریزی برای تعیین زمان و مکان آن بوده اند.

وزارت خارجه آمریکا سه شنبه گفته بود که همچنان برای آن دیدار در سنگاپور آماده می شود چون از تغییری در موضع کره شمالی خبر ندارد.

حدود ۱۰۰ جنگنده از جمله شماری بمب افکن ب-۵۲ و جت های اف-۱۵کی روز جمعه مانور موسوم به "مکس تاندر" را شروع کردند.

سئول و پیونگ یانگ اوائل هفته جاری برای گفتگو در روز چهارشنبه موافقت کرده بودند و قرار بود این مذاکرات در مجتمعی در نوار حائل غیرنظامی میان دو کشور موسوم به پانمونجوم انجام شود که حال لغو شده است.

نمایندگان دو طرف قصد داشتند در این دیدار درباره گام هایی صحبت کنند که باید در راستای موافقتنامه های اجلاس نادر ۲۷ آوریل برداشته شود.

کاخ سفید به هشدار کره شمالی واکنش نشان داده و سخنگوی آن اعلام کرده است که هم‌چنان در حال ادامه تدارک برای دیدار دونالد ترامپ با کیم جونگ اون است. کاخ سفید اضافه کرده است که این مانور به هیچ‌وجه یک اقدام تحریک‌آمیز نیست و آمریکا در بسیاری نقاط جهان دست به انجام مانورهای نظامی می‌ِزند.

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

4 + 10 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.