الحوثی: اگر آمریکا شرایط مناسب را مهیا نمی‌کرد، داعش گسترش نمی‌یافت

سید عبدالملک الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنانی در سالگرد شهید سید حسین بدرالدین الحوثی رهبر سابق این جنبش گفت: بهانه تراشی، اصلی‌ترین ابزاری است که دشمنان برای هدف قرار دادن امت از آن استفاده می‌کنند.

وی افزود: مبارزه با تروریسم از برجسته‌ترین عناوینی است که آمریکایی‌ها از آن برای اجرای پروژه استعماری خود استفاده کردند.

الحوثی گفت: اگر آمریکا شرایط مناسب را مهیا نمی‌کرد، امکان گسترش گروه تروریستی داعش وجود نداشت.

رهبر جنبش انصارالله در ادامه افزود:  مهمترین چیزی که امت برای مبارزه با دشمنان به آن نیاز دارد، ایمن سازی عرصه داخلی است.

وی گفت: امکانات نظامی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن توسعه خواهد یافت و دشمن باید این را بداند. اگر دشمن به جنگ خود علیه یمن ادامه دهد، امکانات نظامی ما توسعه یافته‌تر و بیشتر خواهد شد.

الحوثی اظهار داشت: دشمن از بهانه‌تراشی به عنوان وسیله‌ای اصلی برای هدف قرار دادن امت استفاده می‌کند و حوادث 11 سپتامبر بهانه‌ای بود که برای تسلط بر منطقه ساخته شد.

وی گفت: دشمنان از عناوینی مانند آزادسازی، دموکراسی، آزادی و حقوق بشر برای تسلط بر امت استفاده کردند.  

رهبر جنبش انصارالله افزود: آمریکایی‌ها شرایط مناسب در برخی از کشورها را آماده کردند تا هزاران عنصر وابسته به گروه‌های تروریستی مانند القاعده وارد این کشورها شوند.

الحوثی خاطرنشان کرد که دشمنان از مشکلات امت اسلامی برای خدمت به پروژه اسعماری خود سوء استفاده کردند و برخی از نخبگان و گروه‌ها نیز با آمریکا و اسرائیل همنوا می‌شوند.

وی افزود: اگر مبارزه ما مستقیما با آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها بود، خیلی برای ما آسانتر بود. آمریکا و اسرائیل به خاطر جلوگیر از ضررهای خود از رویارویی مستقیم خودداری و به جنگ‌های نیابتی روی می‌آورند.

الحوثی اظهار داشت: وضعیت مناطق تحت اشغال متجاوزان نیازمند حرکت ملی گسترده‌ای برای توقف به بازیچه گرفته شدن آبرو و ناموس یمنی‌ها است. تجاوزهایی به ناموس شهروندان ساکن مناطق اشغالی رخ داده و به شکل مستمر رخ می‌دهد و کسی که برای مقابله با این پدیده به پا نخیزد و خشمگین نشود، فاقد کرامت و آزادی است.

رهبر جنبش انصارالله در پایان خواستار افزایش آمادگی و گسترده تر شدن تلاش‌ها در راه دفاع از سرزمین و آبرو و حرکت برای حمایت از شرف و کرامت شد.

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

4 + 2 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.