آمریکا گرفتار در مخمصه اربابان سیاه

در حالی که پس از گذشت نزدیک به دو دهه همچنان ابعاد مختلف حادثه حمله به برج‌های سازمان اقتصاد جهانی در نیویورک در 11 سپتامبر برای پژوهشگران تاریخی به صورت مبهم و ناشناخته باقی مانده است و دادگاه‌های آمریکا نیز هراز گاهی این پرونده را مفتوح و در مورد بانیان احتمالی این حمله طرح شکایت و در خواست غرامت می‌کنند، طی روزهای گذشته یک گروه متشکل از هکرهای اینترنتی با عنوان Dark Overlord یا اربابان تاریک مدعی شد که موفق شده است تا اطلاعات محرمانه ای را که در ارتباط با حملات 11 سپتامبر به دست آورد.

هکرها که ادعا می کنند 10 گیگابایت اطلاعات حساس و محرمانه حساس که شامل 18 هزار سند در مورد حملات 11 سپتامبر را که تا کنون منتشر نشده را به سرقت برده‌اند. مهاجمان ادعا می کنند که این اطلاعات را با هک کردن برخی از بزرگترین شرکت های بیمه جهان در آمریکا از جمله بیمه گران جهانی مانند Hiscox Syndicates Ltd، Lloyds of London و Silverstein Properties به دست آورده اند.

نزدیک به 3000 نفر در جریان حادثه 11 سپتامبر کشته شدند. پس از این حادثه دولت آمریکا با این ادعا که ربایندگان هواپیما از اعضای گروه تروریستی القاعده تحت رهبری اسامه بن لادن بوده اند لشگرکشی گسترده‌ای را به افغانستان و سپس عراق در سال 2003 صورت داد. اما از آن زمان تا کنون وجود پرسش‌های بی‌پاسخ بسیاری موجب گردید تا نظریه های توطئه مطرح و همچنان ادامه داشته باشند.

 

بیت کوینت در ازای اطلاعات

هکرها در اطلاعیه جدید خود در 3 ژانویه اعلام کردند که به هیچ وجه وقهی به افشای حقیقت وقایع 11 سپتامبر نمی‌نهند و تنها دلیل آنها در دزدین این اسناد کسب درآمد می‌باشد. برای این کار آنها یک تقسیم‌بندی پنج لایه ای از اسناد هک شده انجام داده‌اند که به میزان اهمیت محتوای اسناد می باشد. لایه 1 از کمترین اهمیت در میان اسناد تا لایه 5 که حاوی اطلاعات حساس تر هستند. برای لایه پنجم اطلاعات چیزی حدود 2 میلیون دلار باج خواهی شده است. آنها مدعی هستند که لایه پنجم شامل اطلاعاتی است که منجر به دردسر بزرگ برای دولت ایالات متحده خواهد شد! آنها همچنین شرکت های هواپیمایی، سازمان قضایی، شرکت های تحقیقاتی، FBI، TSA، FAA، بانک ها و شرکت های امنیتی را متوجه تهدید افشاگری خود در صورت عدم پرداخت مبالغ مورد نظر خود قرار داده اند. با این وجود هنوز واکنش جدی از سوی مقامات آمریکایی نسبت به ادعاهای این گروه صورت نگرفته است.

 

هر لایه برچسب قیمت خود را دارد؛ هکرها می گویند که آنها برای انتشار لایه اول اطلاعات که طی روزهای گذشته صورت گرفت 327 بیت کوین معادل 12000 دلار دریافت کرده اند رقم کافی برای این اقدام بود. آنها به منبع پرداخت کننده پول اشاره نکرده اند. در بیانیه این گروه آمده است:

"با توجه به انگیزه های ما (پول، به ویژه بیت کوین)، ما قصد نداریم به افشای" "اسناد مهم تا زمانی که مبلغ کامل به ما پرداخت می شود بپردازیم. با این حال، برای اهداف آگاهی عمومی در زیر مقادیر مورد نیاز برای افشای اسناد سطح‌های مختلف درخواست می شود:

Layer_1.container – 5.000 USD of BTC (All Layer 1 Documents)

Layer_2.container – 50.000 USD of BTC (All Layer 2 Documents)

Layer_3.container – 100.000 USD of BTC (All Layer 2 Documents)

Layer_4.container – 1.000.000 USD of BTC (All Layer 4 Documents)

Layer_5.container – 2.000.000 USD of BTC (All Layer 5 Documents)

این گروه ابتدا کلیدهای رمزگشایی را از طریق توییتر منتشر کرد، اما این شبکه اجتماعی حساب آنها را مسدود کرد. این امرکه ظاهرا هکرها را خشمگین کرده است موجب شد تا آنها تمامی اسناد را به صورت رمزگذاری شده بر روی اینترنت و در دسترس عمومی قرار دهند به هر کس می تواند آزادانه یک کپی از بایگانی داشته باشد. این گروه لینک زیر را برای دسترسی به بایگانی رمزگذاری شده اسناد اعلام کرده است .

LINK: https://anonfiles.com/6fx7q6pfb6/911_Archive.zip_torrent

بخش اول یا لایه اول اسناد رمزگشایی شده توسط گروه Dark Overlord شامل 650 فایل  می شود که به یادداشت ها و توافقنامه های محرمانه، سپرده های کارکنان شرکت های هواپیمایی آمریکایی، پرداخت بیمه و مصاحبه با بستگان مسافران پروازی هواپیماهای ربوده شده است. ظاهرا داده های تازه منتشر شده موارد حساسی را ارائه نمی‌دهند اما ادعاهای هکرها را به اثبات می رساند. آنها در بیانیه ای اعلام کرده بودند که اطلاعات به دست آمده درباره حوادث 11 سپتامبر در صورت انتشار عمومی حتی روی دست بهترین کارهای ادوارد اسنودن خواهد زد.

 

گروه Darko Overlord تاکتیک های آن

این گروه در سال 2016 پس از هک کردن و انتشار اطلاعات حساس مربوط به مراکز پزشکی، مدارس و شرکت های تولید رسانه ای از جمله یک درمانگاه جراحی پلاستیک لندن و یک استودیوی تولید فیلم هالیوودی و فروش در دارک وب ظاهر شد.

دارک وب یا وب تاریک به شبکه‌ای گفته می‌شود که در دسترس عموم نبوده و بیشتر برای مقاصد غیرقانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ردیابی فعالیت‌های آن و شناسایی افراد در آن دشوار یا غیرممکن است. در این شبکه اطلاعات جامعی نهفته شده که افراد ناشناس آن‌ها را مدیریت می‌کنند، فروشندگان مواد مخدر، هکرها، تروریست‌ها و افراد سودجو غالباً این دسته از افراد را تشکیل می‌دهند. دارک وب بخش کوچکی از دیپ وب یا وب پنهاناست که عمداً مخفی نگه داشته شده است و نمی‌توان آن‌ها را از طریق موتورهای جستجوگر  پیدا کرد.

این گروه به مرور به هک کردن سازمان های برجسته و درخواست پول نقد در مقابل عدم انتشار اطلاعات به صورت عمومی روی آورد به طور مثال بانک سرمایه گذاری WestPark Capital. هنگامی که بانک از دادن باج درخواستی امتناع کرد این گروه اطلاعاتی از جمله توافقنامه ها و گزارش ها را منتشر کرد که بعداً صحت این داده ها به صورت قانونی تایید شد.

 

جنگ سایبری ابرقدرت‌ها

در حالی که روندهای رویارویی ایالات متحده با چین و روسیه رو به افزایش می باشد این رویارویی طی سال‌های اخیر به حوزه فضای سایبر کشیده شده و شروع یک جنگ پنهان سایبری میان ابرقدرت‌های رقیب را نشان می‌دهد که درگرفته است. در همین راستا ایالات متحده آمریکا در ماه اکتبر 2018 اعلام کرد که ظرفیت‌های سایبری تهاجمی و دفاعی خود را به نمایندگی از ناتو به کار می‌گیرد.

در نشست اخیر نمایندگان ناتو در مقر این سازمان در بروکسل، کشورهای عضو تصمیم گرفتند یک مرکز عملیات سایبری مشترک برای هماهنگی فعالیت‌های ناتو تشکیل دهند. مقامات امنیتی بریتانیا می‌گویند اطلاعاتی دارند که نشان میدهد هکرهای روس پیوسته در تلاش برای مختل کردن شبکه‌های مخابراتی و انرژی اروپا هستند.

از زمان آغاز جنگ در شرق اوکراین، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی همواره روسیه را به پیشبرد همزمان جنگ معمول و غیرمعمول و استفاده از حملات سایبری علیه کشورهای غربی متهم کرده است. در ماه اکتبر نیز وزارت خزانه‌داری آمریکا ۲ شخص و دو شرکت روسی را به دلیل حملات سایبری در فهرست تحریم‌های خود قرار داده بود. در همین ماه کاخ سفید به هکرهای خارجی هشدار داده بود که اقدامات تهاجمی خود را در قالب استراتژی تازه امنیت ملی شدت می‌بخشد.

با در نظر داشتن این تنش‌ها می توان انتظار داشت که بخشی از دلایل انتشار عمومی اسناد طبقه بندی شده مربوط به حوادث 11 سپتامبر با کدگذاری توسط گروه هکری Dark Overlord به امیدواری این گروه برای برانگیختن تمیل کشورهای رقیب آمریکا همچون چین و روسیه برای در اختیار گرفتن این اسناد باز می‌گردد.

افزودن دیدگاه جدید

کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

18 + 0 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.