RSS
دوشنبه 30 بهمن 1396
امروز:
الإثنين 4 جماد ثاني 1439
برابر با
Feb 19 2018
قمری و

واکاوی ابعاد خیانت عربستان در مسئله فلسطین


حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر سه شنبه در دیدار میهمانان شرکت‌کننده در سیزدهمین اجلاس بین‌المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت

و با صدای بلند سخن و موضع خود را بگوید، «فلسطین» و «اتحاد دنیای اسلام» را از جمله موضوعات اساسی برشمردند و گفتند: نباید تصور شود که مقابله با رژیم صهیونیستی فایده‌ای ندارد بلکه به اذن و لطف خداوند، مجاهدت‌ها در مقابل رژیم صهیونیستی به نتیجه خواهد رسید، همان‌گونه که جریان مقاومت نسبت به سال‌های قبل، پیشرفت کرده است. ایشان تاکید کردند،بدون تردید فلسطین یک مجموعه و تاریخ «از بحر تا نهر» است و قدس نیز پایتخت آن است و امکان هیچ خدشه‌ای بر این حقیقت، وجود ندارد. ایشان، اقدام اخیر آمریکا نسبت به قدس را «غلط زیادی» خواندند و گفتند: آنها قادر به انجام چنین کاری نخواهند بود و تلاش‌های آنها به سرانجام نخواهد رسید. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: دولت‌هایی که در منطقه به آمریکایی‌ها کمک و با رژیم صهیونیستی همکاری می‌کنند تا با برادران مسلمان ستیز کنند، مرتکب خیانت صریح می‌شوند، همانند کاری که سعودی‌ها انجام می‌دهند.
عربستان را امروز به عنوان کشوری می شناسند که در مسئله فلسطین بزرگترین خیانت ها را مرتکب شده است. در واقع از زمان عبدالعزیز موسس پادشاهی سعودی تا زمان ملک سلمان پادشاه کنونی، تاریخ عربستان مملو از خیانت در مسئله فلسطین بوده است. در برهه هایی برخی پادشاهان سعودی به دنبال به دست گرفتن پرونده فلسطین بودند اما موفق نشدند. ملک فهد در دهه 80 میلادی با ارائه طرح هشت    ماده ای خود به صورت تلویحی اسرائیل را به رسمیت شناخت اما بر پایتختی قدس برای فلسطین تاکید داشت. اما در ماه های اخیر عربستان در خیانتی بزرگ که به معامله قرن مشهور شده است هم راستا با امریکا به دنبال اعطای قدس به اسرائیل است. دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قدس را به عنوان پایتخت اسرائیل معرفی کرد اقدامی که با محکومیت قاطع جهانی مواجه شد. اما انتشار برخی خبرها نشان دهنده این است که عربستان در پشت پرده با این اقدام ترامپ موافقت کرده و حتی خبرگزاری رویترز اعلام کرد که محمد بن سلمان ولیعهد سعودی به محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان پیشنهاد داده که قدس را فراموش کند و به جای آن شهر ابودیس در حومه شرق بیت المقدس را به عنوان پایتخت فلسطین انتخاب کند. در واقع در زمان ملک سلمان عربستان با تشدید روابط با اسرائیل زمینه را برای دونالد ترامپ در جهت فشار بر فلسطین و تلاش برای غصب کامل قدس را مهیا کرد. خیانت عربستان زمانی بیشتر مشخص       می شود که این کشور با وجود واقع شدن حرمین شریفین در مکه و مدینه ادعای رهبری جهان اسلام را دارد اما در عمل بزرگترین خیانت را در مورد مهمترین مسئله کنونی جهان اسلام انجام داده است. این مسئله به خوبی نشان دهنده این است که عربستان که با کمک انگلیس تشکیل شد اکنون به عنوان مهره ای در خدمت منافع غرب و صهیونیست ها فعالیت می کند.
 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز2
این هفته1
این ماه23
مجموع37002

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Mon 19 Feb 2018 23:40

RSS

feed-image RSS