RSS
جمعه 29 دي 1396
امروز:
الجمعة 3 جماد أول 1439
برابر با
Jan 19 2018
قمری و

دستور کار ترامپ برای تشدید نارضایتی ها در ایرانبا حضور دونالد ترامپ در کاخ سفید مرحله تازه‌ای در خصومت‌ورزی آمریکا علیه ایران آغاز شده و این موضوعی است که بسیاری از تحلیلگران در دنیای غرب نیز به آن اشاره دارند.

به‌گونه‌ای که حتی برخی معتقدند که زمینه‌سازی برای روی کار آمدن شخصیت نامتعادلی چون ترامپ در راس قدرت آمریکا از آغاز بر اساس اعمال یک سلسله فشارهای فزاینده و حتی براندازی نظام سیاسی در ایران بوده است. به هر ترتیب مسلم آن است که با روی کار آمدن ترامپ برای محافل صهیونیستی بهترین فرصت جهت تحقق خواسته‌هایشان در منطقه فراهم شده و آنچه که این محافل سال‌ها و در دوران روسای جمهوری پیشین آمریکا آرزو می‌کردند، اینک تحقق پیدا کرده است. چرا که رئیس جمهور کنونی آمریکا در مقایسه با اسلاف خود نه تنها بیشترین نقطه نظرات مشترک را با صهیونیست‌ها دارد بلکه همزمان وابستگی‌های خانوادگی وی با صهیونیست‌ها از قابلیت‌های موردنظر آنها برای اجرای پردامنه‌ترین توطئه‌ها علیه ایران برخوردار است. این در شرایطی است که سیطره جوان بی‌تجربه و نابخردی چون محمدبن‌سلمان بر مقدرات عربستان ضلع دیگر مثلثی را تشکیل می‌دهد که آمریکا و اسرائیل دو ضلع اصلی آن هستند. درواقع در چنین شرایطی است که سخن از طرح‌های متعددی برای براندازی در ایران به میان می‌آید و تحلیلگران و کارشناسان از راهبردها و تاکتیک‌های جدیدی برای تحقق خواسته‌های محافل صهیونیستی در منطقه سخن می‌گویند. طرح‌ها و راهبردهای توطئه‌ای که البته بسیاری از آنها تکراری و شکست آنها از قبل آشکار است. در این خصوص باید به یک سلسله پوشش‌هایی اشاره کرد که به منظور شعله‌ور نگه داشتن جریانات براندازی در ایران و گسترش آن به تمام منطقه ارائه شده است. این راهبردها و طرح‌ها مبتنی بر این فرض است که هر یک از شیوه‌های سخت یا نرم به تنهایی قادر نخواهند بود تا زمینه‌های براندازی در ایران را فراهم کنند. بنابراین عمده‌ترین گزینه‌های موردنظر محور عربی-غربی-عبری بر به‌کارگیری شیوه‌های نرم به موازات با شیوه‌های سخت متکی است. در این رابطه آنها بر احیای گروه‌های تکفیری و بازسازی داعش در افغانستان به منظور گشودن جبهه‌های تازه‌ای در شرق کشور تاکید دارند و در انتظار آن هستند تا همزمان با مشغول کردن نیروهای نظامی و انتظامی در جبهه‌های سخت و تضعیف قوای آنها، شرایط را برای فعالیت‌های نرم و تحریک افکار عمومی آماده کنند. این در حالی است که گسترش دامنه تحریم‌ها و درواقع نوعی از محاصره شدید اقتصادی علیه ایران در دستور واشنگتن، تل‌آویو و ریاض قرار دارد. با این هدف که با دامن زدن به نارضایتی‌های اقتصادی و افزایش قابل ملاحظه اینگونه نارضایتی‌ها، زمینه‌های مقبولیت نظام اسلامی را در داخل به کلی از میان ببرند. در همین حال کوشش برای فراهم کردن شرایط خارجی و قبولاندن این دیدگاه که نظام جمهوری اسلامی ایران، خطری بزرگ برای صلح و امنیت بین‌المللی است، اقدام دیگری است که از سوی آنها دنبال می‌شود. به خصوص که هم عربستان، هم رژیم اسرائیل و هم ایالات متحده آمریکا درصدد هستند تا ائتلاف‌های ایجاد شده قبلی مبنی بر خصومت‌ورزی علیه ایران را گسترش دهند و با یارگیری‌ در میان کشورهای مختلف مقدمات اعمال بیشترین فشارها علیه ایران را بوجود آورند.
 البته در تمامی این راهبردها و همزمان با اجرای همه این نقشه‌های توطئه‌آمیز، رسانه‌ها بویژه شبکه های اجتماعی نقش بسیار پررنگی ایفا می‌کنند. بدین معنا که به موازات هر اقدام خصمانه نرم یا سخت این رسانه‌ها هستند که ماموریت فراهم کردن شرایط لازم برای به ثمر نشستن آن را ایفا می‌کنند که سعی در تحریک مردم علیه نظام دارند. همزمان باید به نقش عناصر نفوذی و ستون پنجم دشمن در کشور نیز اشاره داشت که در هر توطئه‌ای ماموریت‌های دشوار و در عین حال بسیار مخربی می‌توانند ایفا کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز1
این هفته7
این ماه26
مجموع36963

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Fri 19 Jan 2018 22:54

RSS

feed-image RSS