RSS
شنبه 30 دي 1396
امروز:
السبت 4 جماد أول 1439
برابر با
Jan 20 2018
قمری و

پایان فصل سرد روابط آمریکا - مصر

رئیس جمهور جدید آمریکا امیدوار است با افزایش کمک‌های خارجی به السیسی بتواند از ظرفیت این کشور برای تحقق شعار مبارزه با تروریسم استفاده کند و همچنین بتواند با کمک تجهیزات نظامی مصر مدیریت بحران را در شمال آفریقا به دست بگیرد. این اتفاق در واقع راهی برای جبران به حاشیه فرستاده شدن واشنگتن در سوریه خواهد بود.

نتایج و پیامدهای مذاکرات آستانه

نشست مذاکرات صلح سوریه که در چهارم و پنجم بهمن ۹۵ در آستانه پایتخت قزاقستان برگزار شد، در حالی به کار خود پایان داد که دیدگاه های متفاوتی نسبت به نتایج و پیامدهای آن وجود دارد.

متغیرهای دخیل در نگاه ترامپ به موضوع فلسطین

باوجوداظهارات ضد و نقیضی که از سوی دونالد ترامپ مطرح شده است، موضوعی که آشکار است اینکه وی نشان داده است در درک سیاست‌ بین الملل فردی عمل گرا است و به همین دلیل مباحثی مثل حق،‌عدالت و برابری،‌ ارزش چندانی برای او ندارند. ضمن اینکه ترکیب مشاوران رئیس جمهور جدید نیز نشان می دهد که نمی‌توان نسبت به وقوع تغییری در موضع امریکا در قبال قضیه فلسطین امیدوار بود.

وضعیت خاورمیانه سیال و غیرقابل پیش بینی است

قاسم محبعلی، مدیرکل پیشین خاورمیانه وزارت خارجه در گفتگویی با الوقت، به بررسی تحولات و قطب بندی‌های جدید در خاورمیانه پرداخت و

پارلمان ترکیه به طرح افزایش قدرت اردوغان رای مثبت داد

به نقل از «آناتولی»، پارلمان ترکیه در نخستین مرحله از بررسی پیش‌نویس قانون اساسی جدید آن کشور، به آن رای مثبت داد. این قانون، که پیرامون آن «بحث‌های داغی» شکل گرفته‌، در صورت تصویب نهایی در روزهای پیش‌رو، به همه‌پرسی گذاشته خواهد شد.

ایران و میانجی‌گری بین هند و پاکستان

روابط پاکستان و هند در یک کلمه «خوب» نیست. کشمیر مبنای همه‌ی این تعارض است. منازعه پاکستان و هند بر سر حاکمیت کشمیر معرف منازعه‌ای هویتی و حیثیتی است. بنابراین، یکی از دلایلی که باعث شد دو کشور به سوی مسابقات خطرناک تسلیحاتی-اتمی پیش بروند، همین مناقشه کشمیر است.[1]

تبت یدا ابی‌لهب

دو سالی می‌شود که دیدن تصاویر دلخراش از جنایت‌های سعودی در یمن به امری عادی تبدیل شده است. همین چند روز پیش بود که جنگنده‌های سعودی با حمله به مدرسه‌ای در شرق صنعا هشت دانش‌آموز را وحشیانه خاک و خون کشیدند و تصاویر اجساد قطعه قطعه شده آنها منتشر شد.

نیروهای ارتش سوریه و مقاومت وارد شهر «عین‌الخضرا» در وادی بردی شدند

نیروهای سوری و مقاومت موفق شدند در ادامه پیشروی‌های خود در منطقه «وادی بردی» وارد شهرک "عین الخضرا" شوند.

۲۰ شهروند سوری بر اثر حملات هوایی آمریکا به ادلب جان باختند

به نقل از العهد، ستادکل ارتش روسیه در بیانیه ای از حملات جنگنده های آمریکایی در سوریه انتقاد کرد.

روسیه اسد را حفظ کرد

برای ششمین سال است که دیپلماسی ایرانی یادداشت های سرکیس نعوم را که در پی دیدارش با مقام های فعلی و سابق امریکایی نوشته است، منتشر می کند. امسال نیز بر اساس همان رویه دیپلماسی ایرانی تلاش دارد این یادداشت ها را ترجمه و منتشر کند. با این تفاوت که از لحاظ زمانی تلاش می شود نزدیک تر به زمان انتشار آن در روزنامه مرجع یعنی روزنامه النهار باشد و کاربردی ترین آنها در این جا انتخاب و منتشر شود. اهمیت این یادداشت ها در این است که به روز هستند و مطابق با تحولات جاری در منطقه تهیه شده اند و در آنها نکاتی مشاهده می شود که برای خوانندگان می تواند جذاب باشند. در این جا قسمت هفتادم آن را می خوانید:

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز1
این هفته8
این ماه27
مجموع36964

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sat 20 Jan 2018 20:27

RSS

feed-image RSS