RSS
جمعه 29 دي 1396
امروز:
الجمعة 3 جماد أول 1439
برابر با
Jan 19 2018
قمری و

آشوب، طرح آمریکا برای مهار ایران
پس از ناآرامیهای اخیر در ایران و اغتشاشات چندروزه داخلی، نقش ایالات متحده آمریکا و برخی دیگر از دشمنان منطقهای در سازماندهیکردن این ناآرامیها کاملا هویدا شد. البته بر اساس برخی منابع و اخبار بدست آمده

واشنگتن پیشتر برای چنین ناآرامیهایی در ایران برنامه ریزی کرده بود.
همچنانکه اسکات مادل، افسر امنیتی آمریکا و از متخصصان حوزه ایران چندی پیش در کنگره آمریکا در نسخهای ۷ بندی طرح مهار ایران را اعلام کرده بود. در بخشی از این سند ۷ محوری آمده است که رسانههای فارسی زبان باید توجهات را به سمت تظاهرات سوق دهند. همچنین در این سند به نحوه شبکهسازی معترضان در ایران اشاره شده که طی روزهای اخیر با آن مواجه بودیم. در عین حال بیانات و دخالتهای مقامات و شخصیتهای آمریکایی از رئیس جمهور تا مقامات ردهپایینتر در حمایت از اغتشاشات داخلی ایران بیانگر اهداف و نیات شوم آنها در قبال کشورمان است و نشان میدهد که آنها ضمن سوء استفاده از فضای داخلی ایران و هدایت فضای مجازی به دنبال برپا کردن آشوب در کشور ما هستند. درواقع هدف کوتاه مدت آمریکا و برخی متحدان منطقهایاش ایجاد ناآرامی در ایران است. در این رابطه مشاهده میکنیم که پس از اتفاقات اخیر، هم آمریکا و هم عربستان و رژیم اسرائيل از این فضا خشنود شدند. چرا که آنها میخواهند نظام جمهوری اسلامی را در داخل تضعیف کنند و در پی آن نفوذ منطقهای ایران را به زعم خود کاهش دهند. لذا این رویکرد واشنگتن-تلآویو-ریاض هم در حوزه برجام به ایران ضرر خواهد زد و هم در حوزه نقشآفرینی منطقهای تهران. البته باید توجه داشت که هدف اصلی و کلانتر واشنگتن در قابل تهران، سرنگونی نظام جمهوری اسلامی ایران است که بارها نیز بر این موضوع تاکید کردهاند. آنها برای این امر بودجهای را نیز تخصیص دادهاند. اخیرا نیز مسئول میز ایران در سازمان سیا را تغییر داده و شخصی را منتصب کردهاند که به خشونت و فعالیتهای غیرمعمول مشهور است.
البته دررابطه با اتفاقات اخیر در ایران مطالبات اقتصادی نیز دخیل بودند؛ یعنی افرادی نیز در تظاهرات شرکت میکردند که دغدغههای اقتصادی داشتند هرچند تعدادشان کم بود اما به هر حال باید به این مطالبات توجه شود. این در حالی است که مردم ما باید توجه داشته باشند که فقر در همه جای دنیا وجود دارد. حتی خود آمریکا که ادعای ابرقدرتی دارد، طبق آماری که ارائه کرده ۴۴ میلیون فرد گرسنه دارند. لذا وجود افراد فقیر و گرسنه به معنای بیتفاوتی و بیبرنامگی دولتنیست اما به هر حال باید این مطالبات مورد توجه قرار گیرد. همچنین بخشی از افراد نیز دغدغههای سیاسی داشتند. اما بخش مهمی از این اغتشاشگران مرتبط با گروهکهای خارج از کشور و سلطنتطلبان بودند که توسط معاندین جمهوری اسلامی تغذیه و سازماندهی میشدند. امروز همه میدانیم که بودجه گروهک منافقین از کجا تامین میشود؛ آنها از سوی آمریکا، عربستان و رژیم اسرائیل بودجههایی میگیرند تا بتوانند به فعالیتهایشان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران ادامه دهند. لذا یکی از برنامههای مهم نظام باید برخورد با این دسته از معاندین و عوامل آنها باشد.
در نهایت اینکه دونالد ترامپ در تاریخ ۱۲ ژانویه یعنی حدودا ۱۰ روز دیگر دوباره باید درباره برجام تصمیمگیری کند و او علاقهمند است در شرایطی که برجام پابرجاست تحریمهای بیشتری علیه ایران اعمال کند. نباید از نظر دور داشت اتفاقات اخیر در ایران بهانههای لازم را در اختیار آمریکا قرار میدهد تا آنها تحریمها علیه ایران را افزایش دهند. همچنین ٰرئیس جمهور آمریکا در حال فشار بر کشورهای اروپایی است تا آنها را نیز با خود در سیاستهای ضدایرانیاش همراه کند که باز اگر کشور ناآرام شود بهانه به این کشورها داده میشود. لذا آن گروهی که به دلیل مشکلات اقتصادی تظاهرات کردند باید بدانند که با این اقدام بیشتر به خودشان و کشور ضربه زدند. زیرا یکی از دلایل مشکلات اقتصادی در ایران تحریمهاست و اکنون این اتفاقات منجر به افزایش تحریمهای ناعادلانه علیه کشور شده است.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز1
این هفته7
این ماه26
مجموع36963

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Fri 19 Jan 2018 22:53

RSS

feed-image RSS