RSS
يكشنبه 6 اسفند 1396
امروز:
الأحد 10 جماد ثاني 1439
برابر با
Feb 25 2018
قمری و

آمادگی ایران در تولید نیازهای بومی دریایی

خبرگزاری فارس: آمادگی ایران در تولید نیازهای بومی دریایی/ «سپر» نمادی از اقتدار و صرف فعل خواستن ایرانی است

امیر حاتمی صبح امروز در مراسم الحاق ناو موشک‌انداز ایرانی «سپر» به ناوگان شمال نداجا در بندرانزلی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امیدوارم ناو موشک‌انداز ایرانی سپر که نمادی از اقتدار و صرف فعل خواستن ایرانی است، بر همه ملت مبارک بوده و در راستای ایجاد امنیت و آرامش منطقه و ملت ایران قرار گرفته باشد.

وی با بیان اینکه موشک‌انداز سپر کاملاً بومی است، افزود: تمامی اجزای ناو در داخل کشور با همت و متکی بر زبدگی، نخبگی و علم همکاران در سازمان صنایع دریایی و پشتیبانی جمهوری اسلامی ایران، نیروی دریایی و دانشگاه‌ها ساخته‌ شده است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه موشک‌انداز سپر، بیانگر توانایی ایران در ساخت موشکی‌انداز با سطح بالا است، عنوان کرد: برای تأمین نیازها در مرحله طراحی، ساخت و تولید می‌توانیم از توان و نبوغ ایرانی استفاده کنیم.

امیر حاتمی با تأکید بر اینکه نیازهای بعدی ایران در زمینه دفاع و پشتیبانی در داخل تأمین می‌شود، مطرح کرد: از این پس تمام نیازهای دریایی در داخل تولید خواهد شد و در جاهای دیگر از توان سازمان صنایع دریایی برای ساخت شناورهای سنگین‌تر و حضور در اقیانوس‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی بر ضرورت همت دولت و مجلس برای دستیابی به اهداف تعیین‌ شده در برنامه چهارساله دولت دوازدهم تأکید کرد و افزود: امیدواریم در برنامه چهار ساله‌ای که برای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در دولت دوازدهم پیش‌بینی‌ شده، همت و اراده‌ای را بین دولت و مجلس شاهد باشیم تا ارتقای آمادگی واقعی و مؤثر در نیروی دریایی سپاه و ارتش رقم بخورد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه اقدامات نیروی دریایی در شمال بیشتر جنبه آموزشی دارد، گفت: بحمدالله کمتر با تهدیدات امنیتی در دریای خزر مواجه هستیم، چراکه این دریا را می‌توان دریای صلح و دوستی نام برد.

امیر حاتمی با بیان اینکه همه کشورهای همسایه در حاشیه دریای خزر مقید و پایبند بر ایجاد امنیت و آسایش هستند، گفت: کشورهای حاشیه خزر تأکید دارند تا آسایش و امنیت منطقه و دریا را ایجاد کنند.

وی افزود: مجموعه اقدامات نیروی دریایی در شمال بیشتر آموزشی است، اما از تجهیزات و نیروهای آموزش‌دیده در دریای جنوب به‌ صورت عملیاتی استفاده خواهیم کرد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به آمادگی نیروهای آموزشی ارتش در شمال کشور گفت: نیروهای زبده و آموزش‌دیده شمال آمادگی دارند که اگر کسی بخواهد در جاهایی که زمزمه‌هایی از دزدی و ناامنی‌های عمومی و اجتماعی مطرح می‌شود فعالیتی داشته باشند، حتماً یگان‌ها با اقتدار ناامنی را سرکوب و امنیت را به مردم منطقه هدیه خواهند کرد.

انتهای پیام

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز0
دیروز2
این هفته9
این ماه29
مجموع37008

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sun 25 Feb 2018 15:41

RSS

feed-image RSS