RSS
دوشنبه 30 بهمن 1396
امروز:
الإثنين 4 جماد ثاني 1439
برابر با
Feb 19 2018
قمری و

دهها هزار انگلیسی لغو سفر محمد بن سلمان به لندن را خواستار شدند

دهها هزار انگلیسی لغو سفر محمد بن سلمان به لندن را خواستار شدندبیش از دهها هزار تن از شهروندان انگلیسی با امضای طوماری از «ترزا می» نخست وزیر انگلیس خواستند تا سفر «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان را به کشورشان لغو کند.

گفتنی است، قرار بود سفر ولیعهد عربستان به انگلیس در ماه جاری انجام شود اما با اعتراضات شماری از فعالان حقوقی به هفتم ماه مارس آتی موکول شد.

پایگاه «میدل ایست» در این باره نوشت: ولیعهد عربستان به دو دلیل نگرانی از تظاهرات اعتراض آمیز فعالان حقوقی و سازماندهی این اعتراضات علیه سابقه ی حقوقی عربستان و نقش این کشور در جنگ علیه یمن سفرش به انگلیس را به تعویق انداخت.

در متن تقاضانامه هایی که بر سایت مخصوص تقاضانامه ی پارلمان راه اندازی شد، آمده است: امضا کنندگان سفر ولیعهد عربستان را به این علت که مسئول حوادث یمن است، رد می کنند و از طرفی دولت انگلیس هم فروش سلاح به عربستان را ادامه می دهد و همچنین سابقه ی عربستان در زمینه ی حقوق بشر یکی از بدترین کشورها به شمار می رود.

امضا کنندگان این طومار تاکید کردند که زندگی مردم ارزشمندتر از قراردادهای سلاح است و در عین حال از نخست وزیر انگلیس خواستند که به شکلی فوری این سفر را لغو کند و با توجه به اینکه تعداد امضا کنندگان به دهها هزار تن رسیده است، طبق قوانین مربوط به طومارهای منتشر شده در پایگاه اینترنتی ویژه ی دولتی، دولت انگلیس موظف به پاسخ دادن به درخواست امضا کنندگان است.

در این چارچوب،22 نماینده ی مجلس عوام انگلیس هم با امضای طوماری از نخست وزیر انگلیس خواستند تا سفر ولیعهد عربستان به لندن را لغو کند. در این حال طی روزهای آتی فعالیت های مختلفی انجام خواهد شد یکی از مهمترین این فعالیت های تظاهراتی است که قرار است عصر چهارشنبه برابر با هفتم مارس آتی در برابر دفتر نخست وزیری انگلیس برگزار شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز2
این هفته1
این ماه23
مجموع37002

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Mon 19 Feb 2018 23:32

RSS

feed-image RSS