RSS
جمعه 29 دي 1396
امروز:
الجمعة 3 جماد أول 1439
برابر با
Jan 19 2018
قمری و

اقدامات جدید آمریکا در شرق سوریه و غرب عراق چیست؟

اقدامات جدید آمریکا در شرق سوریه و غرب عراق چیست؟به نقل از آسیا نیوز، «برت مک گورک» فرستاده ی ویژه ی رئیس جمهوری آمریکا برای مبارزه با تروریسم پرده از این موضوع برداشت که ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش به فرماندهی آمریکا به زودی سلسله تدابیری را در شرق سوریه و غرب عراق اتخاذ خواهد کرد تا نسخه ی جدید داعش ظاهر نشود.

السومریه نیوز خبر داد: «مک گورک» در بیانیه ای خطاب به شرکای آمریکا در ائتلاف بین المللی با اعلام این مطلب گفت: عملیات در ربع اول سال جاری 2018 بر پایان داعش متمرکز خواهد بود و بعد از آن به ثبات و برقراری امنیت متمرکز می شود، آمریکا هم آمادگی آن را دارد تا اطمینان یافتن از شکست داعش و اینکه هرگز دوباره باز نگردد، در سوریه بماند.

این مقام آمریکایی افزود: «کار ما در سال 2018 بر فعال کردن تلاش ها برای برقراری ثبات در مناطق آزاد شده متمرکز خواهد بود.»

وی به این موضوع اشاره کرد که نیروهای ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش پیشرفت قابل توجهی را طی سال گذشته ی میلادی در شکست دادن داعش و پایان آوردن شدت جنگ داخلی در سوریه داشته اند و همین موضوع برای داعش و دیگر گروههای تروریستی زمینه ی رشد در داخل خاک سوریه و مسلط شدن بر شهرهای آن را فراهم نمود.

«مک گورک» در ادامه اظهار داشت: محقق شدن امنیت و ثبات در سوریه نیازمند کمک کشورهای عضو ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش است تا بتواند مناطقی را که توانسته از داعش پس بگیرد، بازسازی نماید و این موضوع
آمریکا هم آمادگی آن را دارد تا اطمینان یافتن از شکست داعش و اینکه هرگز دوباره باز نگردد، در سوریه بماند.
شامل خنثی سازی مین ها، بازسازی خدمات آبرسانی، برق و خدمات بهداشتی و حمایت از زندگی شهروندان است.

در خصوص عراق هم این فرستاده ی رئیس جمهوری آمریکا تصریح کرد: تلاش های ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش، طی سال آتی بر محقق شدن ثبات در مناطقی که از سیطره ی گروه تروریستی داعش آزاد شده، متمرکز است و افزود: شمار عراقی هایی که بعد از شکست گروه تروریستی داعش به منازلشان بازگشته اند، به نزدیک 8/2 میلیون تن می رسد و داعش نتوانست حتی بر یک متر از اراضی که از موصل تا تکریت از این گروه بازپس گرفته شده،مسلط شود.

وی خاطر نشان کرد: اقدامات بانکی، صندوق بین المللی پول و اصلاحاتی که دولت عراق انجام داده همه در ثبات اقتصادی محلی و سرازیر شدن میلیاردها دلار پول به مناطق بسیار نیازمند، نقش بسزایی دارد.

«مک گورک» مدعی شد: ائتلاف بین المللی به اصطلاح ضد داعش، بر مقابله با داعش در خارج از عراق و سوریه متمرکز خواهد شد آن هم از طریق از بین بردن کانال های حمایتی این گروه و ابزار اطلاع رسانی که در جذب جنگجویان از همه ی کشورهای جهان به کار می گیرد.

لازم به ذکر است؛ همه این ادعاهای این مقام بلندپایه ی آمریکایی در خصوص تلاش برای برقراری امنیت در سوریه و عراق و برچیدن گروه تروریستی داعش بی اساس و کذب محض است چراکه منابع خبری چند روز گذشته پرده از این موضوع برداشتند که چند بالگرد آمریکایی در نیمه های شب در حالی که در ارتفاع پایینی از سمت حومه شمالی دیرالزور بر فراز اردوگاه السد به پرواز در آمده بودند، در جنوب استان حسکه نزدیک سد الباسل فرود آمدند.

این بالگردها حامل چند تن از سرکردگان گروه تروریستی داعش بودند که به گروه های قسد (نیروهای سوریه دموکراتیک) کردی پناه برده بودند.

از طرفی پیش از این وزارت دفاع روسیه در ماه سبتامبر گذشته تصاویری را منتشر کرد که ادوات وابسته به نیروهای ویژه آمریکا در مناطق تحت سیطره گروه تروریستی داعش در حومه شمالی دیرالزور را نشان می داد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز1
این هفته7
این ماه26
مجموع36963

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Fri 19 Jan 2018 23:02

RSS

feed-image RSS