RSS
يكشنبه 6 اسفند 1396
امروز:
الأحد 10 جماد ثاني 1439
برابر با
Feb 25 2018
قمری و

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه ی آمریکا با همتای کویتی اش

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه ی آمریکا با همتای کویتی اشبه نقل از الجزیره نت، «صباح خالد الحمد الصباح» وزیر خارجه ی کویت و «ریکس تیلرسون» وزیر خارجه ی آمریکا روزگذشته در آستانه ی برگزاری نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) طی تماسی تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

قرار است نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از امروز سه شنبه به مدت دو روز در کویت برگزار شود.

خبرگزای رسمی کویت (کونا) در این خصوص گفت: «الصباح» شب گذشته تماسی تلفنی از سوی «تیلرسون» دریافت نمود که طی این تماس روابط دو کشور دوست آمریکا و کویت و راههای تقویت آن مورد بررسی قرار گرفت.

تحولات در سطح منطقه ی غرب آسیا و شمال آفریقا (خاورمیانه) و در سطح بین الملل از دیگر محورهای گفتگوی دو طرف در این تماس تلفنی بود.

تحلیلگران با اشاره به این موضوع که این گفتگوی تلفنی در آستانه ی برگزاری نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) که امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه در کویت برگزار می شود، و از طرفی با توجه به وجود بحران در روابط دیپلماتیک کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر انجام گرفت، بر این موضوع تاکید دارند که محافل سیاسی در این کشورها بر این باورند که برگزاری این نشست می تواند برای حل بحرانی که از شش ماه گذشته شروع شده، کمک نماید.

از طرفی این موضوع را نیز یادآور می شوند که کویت برای حل بحران کشورهای عربی حاشیه ی خلیج (فارس) در پی اقدام عربستان، امارات، مصر و بحرین به قطع روابط دیپلماتیک با قطر از پنجم ژوئن گذشته تاکنون، میانجیگری نموده است.

این 4 کشور تحریم کننده ی قطر، دوحه را به حمایت از تروریسم متهم نمودند، موضوعی که مقامات آل ثانی آن را رد می کنند و بلکه بر این موضوع تاکید دارد که این کشورها در تلاش برای مسلط شدن بر تصمیمات ملی قطر هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز0
دیروز2
این هفته9
این ماه29
مجموع37008

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Sun 25 Feb 2018 15:41

RSS

feed-image RSS