RSS
جمعه 24 آذر 1396
امروز:
الجمعة 27 ربيع أول 1439
برابر با
Dec 15 2017
قمری و

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه ی آمریکا با همتای کویتی اش

گفتگوی تلفنی وزیر خارجه ی آمریکا با همتای کویتی اشبه نقل از الجزیره نت، «صباح خالد الحمد الصباح» وزیر خارجه ی کویت و «ریکس تیلرسون» وزیر خارجه ی آمریکا روزگذشته در آستانه ی برگزاری نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج (فارس) طی تماسی تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

قرار است نشست سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از امروز سه شنبه به مدت دو روز در کویت برگزار شود.

خبرگزای رسمی کویت (کونا) در این خصوص گفت: «الصباح» شب گذشته تماسی تلفنی از سوی «تیلرسون» دریافت نمود که طی این تماس روابط دو کشور دوست آمریکا و کویت و راههای تقویت آن مورد بررسی قرار گرفت.

تحولات در سطح منطقه ی غرب آسیا و شمال آفریقا (خاورمیانه) و در سطح بین الملل از دیگر محورهای گفتگوی دو طرف در این تماس تلفنی بود.

تحلیلگران با اشاره به این موضوع که این گفتگوی تلفنی در آستانه ی برگزاری نشست سران کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) که امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه در کویت برگزار می شود، و از طرفی با توجه به وجود بحران در روابط دیپلماتیک کشورهای عربستان، امارات، مصر و بحرین با قطر انجام گرفت، بر این موضوع تاکید دارند که محافل سیاسی در این کشورها بر این باورند که برگزاری این نشست می تواند برای حل بحرانی که از شش ماه گذشته شروع شده، کمک نماید.

از طرفی این موضوع را نیز یادآور می شوند که کویت برای حل بحران کشورهای عربی حاشیه ی خلیج (فارس) در پی اقدام عربستان، امارات، مصر و بحرین به قطع روابط دیپلماتیک با قطر از پنجم ژوئن گذشته تاکنون، میانجیگری نموده است.

این 4 کشور تحریم کننده ی قطر، دوحه را به حمایت از تروریسم متهم نمودند، موضوعی که مقامات آل ثانی آن را رد می کنند و بلکه بر این موضوع تاکید دارد که این کشورها در تلاش برای مسلط شدن بر تصمیمات ملی قطر هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سایت مقام معظم رهبری

 

 

-

آخرين مطالب

کلیه حقوق این سایت برای اداره کل روابط عمومی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح محفوظ است.
www.ahoorae.com

آمار بازدید کنندگان به صورت مخفی

امروز1
دیروز1
این هفته6
این ماه20
مجموع36917

آی پی بازدیدکنندگان : 81.28.34.254
Unknown ? Unknown Fri 15 Dec 2017 16:08

RSS

feed-image RSS