ترامپ اروپا را بر سر ایران تحقیر می کند

به نقل ا زدیپلماسی ایرانی: ترامپ با آن شروع شرم آور رزم انتخاباتی، که بیشتر حزب رقیب دموکرات برای او تدارک دیده بود، حتی از انتشار یک لیچار ترامپ درباره زنان، بیست سال پیش از کاندیداتوری او برای انتخابات، خود داری نکرد، وگویا سنگینی اورا سنجیده بود، امروز به بلای جان دموکرات های ماکیاول وش، تبدیل شده است.

این تاجر معامله گر تا کنون در برابر وعده های انتخاباتی به مراتب از اوبامای کشیش ماسونری کیش، و خوش سخن اما مکار، بهتر توانسته است بحران ناشی از تولید را در آمریکا مهار کند، و سرمایه گذاری را در بخش تولید را رونق ببخشد تا میزان بیکاری را پایین آورده و صادرات را جایگزین واردات کند. با این وجود به کسری بودجه  ۲۲ تریلیونی روبه رو شده است. اما این میزان کسری بودجه، معادل ۱/۱ دهم محصول ناخالص ملی آمریکا و پنجاه و پنج برابر کل محصول ناخالص ملی ایران است.

اکنون می توانید عظمت تکانده بزرگی اقتصاد شگفت انگیز آمریکا را دریابید.

او همانند یک احمق خود را نشان داد، حتی زمانی که در نخستین سفر خود به خاورمیانه با سیصد میلیارد قرار داد پیروزمندانه به آمریکا برمی گشت، به خبرنگاران به طعنه می گفت: اکنون اروپایی ها بروند پول ایران را جمع کنند!!!.... و این جمله شکاف منافع آمریکا و اروپا را بر سر منافع از ایران آشکار می‌کرد.

در این دو سال، بازی های او دست اروپا را از بسیاری منافع تا آنجا کوتاه کرده است که اروپا ناگزیر از پیروی بی چون و چرای مجازات های (تحریم ها) یک سویه آمریکا کرده است. او بهخوبی توانسته است به جهانیان نشان دهد که اقتصاد آمریکای، تنیده در اقتصاد اروپا، اروپا را سر پا نگه داشته است و با خالی کردن زیر شانه اروپا او به زانو در خواهد آورد و اروپاییان بهتر است از سیاست های او پیروی کنند تا توان ارزی یورو به رهبری آلمان.

او ماکیاول معامله در برابر ماکیاول مکار اروپا شده است و از هر جا بتواند رشته های پیوند اقتصاد جهان را با اروپا می گسلد، مگر از او پیروی کنند و هم پیمانی خود را با او ادامه دهند و خود را پیروز میدان ندانند. این نشان یک قطبی شدن و حاکمیت کنونی آمریکا در پهنه سیاستگذاری جهان  است. /کانون دانش آموختگان اقتصاد

نویسنده: هادی قهرمانی

افزودن دیدگاه جدید

Plain text

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • نشانی‌های وب و پست الکترونیکی به صورت خودکار به پیوند تبدیل می‌شوند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
کد امنیتی

این قسمت برای تشخیص انسان از روبات ها می باشد

16 + 4 = Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.