سمفونی ناگفته های سرزمین سوخته؛ نقدی بر فیلم "دزدان دریایی سومالی"

اقدامات ایالات متحده در طول این سال ها سبب شد تا به واسطه افزایش فشار بر جامعه و مردم سومالی این کشور به سمت تشکیل گروه های کوچک و نیمه سازمان یافته ای تمایل پیدا کند که هدف آن دزدی از کشتی های باری بین المللی و گروگان گیری اتباع آنان است. لذا این مساله را می توان بزرگترین ضربه و آسیب سیاست های ایالات متحده آمریکا به سومالی در طول این سال ها به خصوص در دوران بوش پسر دانست، نکته ای که هیچ گاه در فیلم سینمایی "The Pirates of Somalia" (دزدان دریایی سومالی) به آن پرداخته نشد.

نمایش «پایان یک داعش»‌ در پوسترها و کاریکاتورهای هنرمندان 64 کشور

آثار برگزیده هنرمندان 64 کشور حاضر در مسابقه بین‌المللی کارتون و کاریکاتور «پایان یک داعش» در حوزه هنری به نمایش در آمد.

چرا تلگرام بیش از دیگر پیام‌رسان‌ها برای تروریست‌ها جذاب است؟

دولت‌های انگلیس، فرانسه و آلمان، با توجه به مستندات فراوان از نقش «تلگرام» در عملیات‌های داعش به دنبال اقداماتی برای محدود کردن فعالیت آزادانه تروریست‌ها در این پیام‌رسان هستند.

استحاله فرهنگی، راهبرد نرم دشمن علیه نظام

تصور اغلب مردم از مواجهه دشمن با ایران و اسلام و انقلاب چنین است که دشمن یا از طریق نظامی و یا به شیوه های محسوس تر مانند تحریم اقتصادی می خواهد به کشور ضربه بزند.

چرا سرعت دسترسی ایرانی‌ها به تلگرام 7 برابر بیشتر از اروپایی‌هاست؟

تویٔیتر در فتنه ۸۸ با راه‌اندازی مراکزی در اطراف ایران سرعت دسترسی ایرانی‌ها به این شبکه را بالا برد. یک ماه قبل از اغتشاشات ۹۶ نیز تلگرام با راه‌اندازی تعداد زیادی CDN در کشورهای اطراف سرعت دسترسی ایرانی‌ها را به 7 برابر کاربران اروپایی رساند.

اروپایی‌ها در صدر فهرست سیاه طلاق در جهان

امروزه معضل اجتماعی طلاق به یکی از اصلی‌ترین آسیب‌های اجتماعی جوامع مختلف تبدیل شده است، اما براساس آمار‌های سال 2018 کشورهای اروپایی جلودار طلاق در میان دیگر کشورها هستند و با این معضل دست و پنجه نرم می‌کنند.

فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی

فضای مجازی با هر تعریف و تعبیری، قلمروی وسیع و رو به رشد است. هر روز در آن شاهد نوآوری و ورود نرم افزارهای جدید هستیم که با توجه به نیازهای کاربران طراحی و ساخته می شود، این فضا به محل و محملی برای پاسخگویی به نیازهای ارتباطی و عرضه تولیدات تبدیل شده است.

جنگ نرم، جنگی بدون بازگشت

شاید بتوان قدیمی‌ترین جنگ‌های روانی بین دو طرف را البته به طور غیر رسمی کری خوانی‌های رهبران جنگ یا انداختن ترس و دلهره از طریق تعداد سپاهیان که سپاهیان طرف مقابل فکر کند کم هستند و شکستشان در این جنگ قطعی است، در زمان‌های گذشته خواند که با این کار سعی در تضعیف روحیه طرف مقابل می‌کردند؛ بشود بیان کرد فولر، مورخ و تحلیلگر نظامی بریتانیایی اولین کسی بود که اصطلاح جنگ روانی را در سال 1920 به کار برد.