امضای طومار برای برخورد با مسبب ناآرامی‌های دانشگاه تهران/ درخواست برای عزل رئیس و معاون فرهنگی دانشگاه

جمعی از دانشجویان با امضای طوماری از قوه قضائیه خواستند تا با مسبب اصلی اتفاقات و ناآرامی‌های اخیر دانشگاه تهران برخورد کند.

چه «ترکمانچای» ها که انگار نبود!!

امروز سالروز لغو امتیاز تنباکو است و تنها قراردادی نبود که باعث از دست رفتن سرمایه ملی شد، با برخی قراردادها و عهدنامه‌ها یا امتیازهای سنگین، بخشی از خاک ایران یا سرمایه‌ای از جیب مردم ایران از دست رفت.

چرا میلیاردرها در غرب مروّج اسلام‌هراسی و مهاجرستیزی هستند؟ +عکس

جناح حامی برگزیت در حزب محافظه‌کار بریتانیا از میلیاردرهایی تشکیل می‌شد که برخی از آنها از هیچ کمکی برای پیروزی ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا دریغ نکردند.

وتوی حقوق بشر!

قارون‌های سعودی با خیال راحت به قتل و کشتار فردی و گروهی کسانی که کوچک‌ترین مخالفتی با آن‌ها داشته باشند، ادامه می‌دهند زیرا خیالشان راحت است که دلارهای نفتی آن‌ها در نیویورک و بروکسل کار می‌کند و مزاحمتی برای سلاخی‌های بیشتر پیش نخواهد آمد.

شورش مسلحانه کودتاچیان ونزوئلا با فرمان آمریکا کاراکاس

شکست مفتضحانه آمریکا در کودتای ونزوئلا - دولت ونزوئلا اعلام کرده شورش مسلحانه کودتاچیان حامی خوان گوایدو مزدور آمریکا را در نطفه خفه کرده است

نقش و جایگاه لوی جرگه مشورتی در پازل مذاکرات صلح افغانستان

اختلافات جدی بر سر اینکه این مجمع مشورتی به چه شکلی تصمیم‌گیری خواهد کرد وجود دارد و طبیعتاً هر تصمیمی هم که گرفته شود با مخالفت رو به رو خواهد شد و نمی‌توان در انتظار دستاورد مهمی از تشکیل این جرگه بود    

انتقاد نماینده آمریکایی از پنس برای دعوت به خشونت در ونزوئلا

یک نماینده ایالت کالیفرنیای آمریکا از معاون رئیس جمهور این کشور به دلیل تشویق مردم ونزوئلا برای خشونت انتقاد کرد.

تاریخ استعمار انگلستن در شابه قاره هند و تاثیرات آن – قسمت سوم

در حدود نیمه قرن هجدهم از بین اروپایی ها انگلیسی­ ها احساس کردند فضا برای استعمارگری مهیا شده است. اقتدار گورکانیان نیز ضعیف شده بود و نادرشاه به هندوستان هجوم آورده بود. بعد از نادرشاه احمدشاه ابدالی هم به هند مکرر حمله کرد که در نتیجه این حملات اوضاع سیاسی و اجتماعی هندوستان پرآشوب شده بود. انگلیس راه­های نفوذ خود را ادامه می داد

تاریخ استعمار انگلستان در شبه قاره هند و تاثیرات آن – قسمت دوم

اروپایی ها اواخر قرن پانزدهم به هندوستان راه پیدا کردند. همان زمانی که آخرین حکومت مسلمین در اندلس را از پا درآوردند و به قول خودشان قاره آمریکا را «کشف» کردند، به هندوستان هم رسیدند. اول پرتغالی ها آمدند و در بعضی بنادر هند در تجارت شرکت کردند. طبق سبک تجارتی خود بعضی بندرگاه ­های کوچک را به زود تصرف هم کردند، ولی داخل خود سرزمین هندوستان نمی شدند

تاریخ استعمار انگلستان در شبه قاره هند و تاثیرات آن – قسمت اول

در همان قرن اول پس از هجرت، مسلمین به هندوستان رسیده بودند. چون قبل از اسلام هم روابط تجاری میان هند و جزیره العرب وجود داشت. ولی در چند قرن اول مسلمین تاثیرگذاری جدی نداشتند و جزیی کوچکی از جامعه هندوستان بودند. بعد از مدتی در منطقه سند امروز واقع در پاکستان فعلی دولت های کوچکی تشکیل دادند و کم­ کم قدرت آنها به پنجاب فعلی هم رسید.

8 راه ساده برای نفوذ در سیاست خارجی آمریکا

برخلاف تصور اولیه، شاید هیچ جا برای کسی که بخواهد بر سیاست یک کشور خارجی تأثیر بگذارد بهتر از ایالات متحده آمریکا نباشد. این را تجربه دهه‌های اخیر ثابت کرده است.

جهانی سازی و مهدویت

اغلب اندیشه ها و مذهب ها، در پی ایجاد نظمی نوین و نظامی مطلوب برای آینده جهانند؛ اما طی سه دهه اخیر، سه نظریه جهان گرایانه پایان تاریخ (فوکویاما)، جنگ تمدن ها (هانتینگتون) و حکومت مستضعفان (امام خمینی) بیش از دیگر تئوری ها، توجه جهانیان و اندیشمندان را به خود جلب کرده ندای ساختن جهانی جدید را سر داده اند. حال باید دید کدام یک از این نظریه ها، ظرفیت و توان لازم را برای تأسیس یک نظام جهانی دارا می باشند؛ نظامی که ظالمانه نباشد و تأمین کننده خواسته های فطری بشر بوده، سعادت هر دو جهان را برایش به ارمغان آورد؟

بن بست برگزیت؛ چرا اروپا به انگلیس زمان داد؟

با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، این اتحادیه یکی از سه قدرت اصلی خود را از دست خواهد داد و بعد از این اتحادیه اروپا تنها بر محور فرانسه و آلمان متکی خواهد بود. همچنین با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا این اتحادیه حجم قابل توجهی از اقتصاد خود را از دست خواهد داد، چون براساس آمار بریتانیا 27 درصد از اقتصاد اتحادیه اروپا را تشکیل می‌دهد.

علی‌نژاد از «فشار حداکثری» آمریکا بر ایران و تروریستی‌خواندن سپاه حمایت کرد

کارمند سرویس پروپاگاندای دولت آمریکا در یادداشتی، از تصمیم این کشور برای اعمال فشار هرچه بیشتر به ایران تمجید کرد و گفت تصمیم تازه واشنگتن مبنی بر تروریستی‌نامیدن سپاه پاسداران، اقدامی صحیح است.

افسراطلاعاتی فرانسه در لباس داعش

این داعشی که می خندد کسی نیست جز ژان کلود، افسراطلاعاتی فرانسه که پس از پایان ماموریتش به عنوان شیخ داعش در سوریه اکنون به جایگاه خود در دستگاه اطلاعاتی فرانسه بر میگردد!

سقوط آل سعود چگونه اتفاق می افتد؟

واکاوی شاخص های اقتصادی وضعیت به مراتب بدتری را در مورد آینده عربستان و خاندان سعودی نشان می دهد. به نظر می رسد تنها متغیر و عاملی که توانسته در چند دهه گذشته بقای آل سعود را تضمین کند نیاز کشورهای غربی به دلارها و نفت سعودی بوده است و در صورت پایان این نیاز، آل سعود نیز به تاریخ خواهد پیوست.

فضای مجازی در بخش کودکان و نوجوانان متولی‌ ندارد

وزیر آموزش و پرورش بر لزوم راه‌اندازی «مرکز انیمیشن کودک» و اجرای طرح «سینمای مدرسه» تأکید کرد و گفت: متأسفانه فضای مجازی در بخش کودکان و نوجوانان در کشور هیچ متولی‌ ندارد.

شبکه‌های اجتماعی؛ گنج اطلاعاتی جدید ارتش آمریکا +دانلود

اندیشکده آمریکایی «رند» می‌نویسد: تحلیل رسانه‌های اجتماعی می‌تواند برای تنظیم پیام‌های ارسالی به جامعه‌ای خاص و یا تأثیرگذاری بر طرزتفکر، تصمیم‌گیری‌ها و یا رفتار آن جامعه مورد استفاده قرار بگیرد.

آسیب‌شناسی انقطاع تمدن غرب از معنویت

به‌ تعبیر علامه متفکر آیت‌الله سید محمد ‌باقر‌ صدر، علل افت فرهنگ غرب، جدایی و بریدگی زمین از آسمان است. آن چیزی که مغرب زمین را امروزه به این حالت رسانده، این است که زمین و ساکنان این کره خاکی تصمیم گرفتند آگاهانه رابطه خودشان را با آسمان قطع کنند. به‌دنبال این بریدگی، یک احساس استغنا و بی‌نیازی از مراقبت وحیانی در میان انسان‌های غربی پدید آمد.

زیباترین زندان جهان

اعجاز اشرف غنی، استاد علوم سیاسی در دانشگاه کشمیر، می گوید کشمیر منبع اصلی تنش میان هند و پاکستان بوده است. غنی می گوید: ما علف هایی هستیم که از جنگ میان دو فیل (هند و پاکستان) رنج می بریم. وی می افزاید: ما اصلی ترین دلیل مبارزه این دو فیل هم هستیم.

طغیان طبقه مزد بگیر آمریکا علیه میلیاردرها

طبقه مزد بگیر آمریکا در حال طغیان هستند، با پوپولیست هایی که به تازگی به شکلی دمکراتیک انتخاب شده اند، مثل الکساندریا اوکاسیو- کورتز که نرخ مالیات 70 درصدی را برای درآمدهای بالاتر از 10 میلیون دلار پیشنهاد کرده است

هاآرتص: اسرائیل شریک غیررسمی جنگ علیه یمن است

یک روزنامه صهیونیستی طی گزارشی، به دست داشتن این رژیم در آموزش نظامیان خارجی برای جنگ در یمن اشاره کرد و تل‌آویو را شریک غیررسمی ائتلاف متجاوز به یمن خواند.

کارشناس آمریکایی: ما می‌خواهیم حکومت دینی در ایران را ساقط کنیم

یک کارشناس حوزه امنیت ملی آمریکا می‌گوید جدای از اینکه چه دولتی در آمریکا روی کار باشد، هدف نهایی هر دو تغییر نظام در ایران و کنار زدن حکومت رجال دینی آن است.

قمار محمد بن سلمان برای ماندن در قدرت

ولیعهد سعودی‌ها در پی راهکاری برای خروج از این بحران و بازیابی اعتبار ازدست رفته خود در میان رسانه‌ها، افکار عمومی و دول غربی چاره کار را در اجرای اقداماتی رادیکال در حوزه‌های اجتماعی- فرهنگی دیده است به صورتی که مجدداً توجهات را به سوی خود جلب کند